Zatorowość płucna, nadciśnienie tętnicze i otyłość

Witam. Narzeczony cierpi na zatorowosc plucna, nadciśnienie tętnicze i otylosc. Czy moze byc kierowca międzynarodowym? Często skarzy sie na bol w lydkach po dłuższej jezdzie, nawet mial zawroty głowy. Proszę o pilna odpowiedź ,nie chce narazac jego zdrowia.

Witam,

siedząct tryb życia, nadwaga, wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji - sprzyja zatorowości. Polecam dietę, aby odciążyć organzim ze zbędnego balastu jakim jest tkanka tłuszczowa. Prawidłowe odżywianie zwalczy tez nadciśnienie. Jeśli chodzi o pracę to rozwiązaniem jest częste robienie postojów - na których należy wykonać gimnastykę w celu pobudzenia krążenia.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk Kliniczny
www.sports-med.pl