Równowaga po zakwaszeniu organizmu

Jak już pisałam mam zakwaszony organizm. Chciałabym dowiedzieć się jak długo trzeba stosować dietę alkalizującą, aby dojść do równowagi kwasowo zasadowej.

Witam serdecznie,

Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależna od organizmu oraz stopnia zakwaszenia. Każdy z Nas jest inny i różnie reaguje na dietę alkalizującą. Nie jesteśmy w stanie określić jak długo będzie to trwało akurat w Pani przypadku. Proszę być zmotywowaną i przestrzegać diety a osiągnie Pani cel.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

 Ewa KozĹowska

Witam,

Papierosy, zła dieta, brak/nadmiar ruchu, nieodpowiednia ilość przyjmowanych płynów wpływają na zachwianie równowago kwasowo-zasadowej, a co za tym idzie - powodują zmniejszenie zdolności organizmu do regeneracji uszkodzonych komórek, wchłaniania składników odżywczych i radzenia sobie ze szkodliwymi produktami przemiany materii: bakteriami, wirusami, grzybami i metalami ciężkimi.

Proponuję tymczasowe, całkowite wyeliminowanie z diety produktów kwasotwórczych, tj: kawa, czarna herbata, kakao, alkohol, napoje gazowane, cukier, słodziki, mięso, sery żółte, orzechy ziemne, białe pieczywo, ryż i makaron, mleko, majonez, ketchup.
Rekomenduję odstawienie soli i wszelkich używek (kofeina, nikotyna).

Alkalizująca dieta bogata powinna być w duże (2 litry dziennie) ilości płynów, w tym także soki warzywne, warzywa w każdej postaci (zielone, cebula, czosnek), owoce (cytryny, grapefruity a także arbuzy, ananasy, mango). Polecam herbatki ziołowe i zieloną herbatę.

W zależności od poziomu zakwaszenia - już po kilku dniach stosowania właściwej diety, zażywania odpowiednich dawek ruchu i redukcji poziomu stresu, organizm powinien dochodzić do naturalnego rytmu i równowagi kwasowo-zasadowej.

Proszę jednak pamiętać, że powrót do niewłaściwych nawyków - nierzadko ze zdwojoną siłą, powoduje zachwianie równowagi i silne osłabienie organizmu.

Warto pamiętać o zasadzie: zdrowo przez całe życie!

Pozdrawiam i życzę dużo pozytywnych przemyśleń i realizacji,
Sylwia Segin