Czy są badania, które wykrywają zakwaszenie organizmu?

Czy są badania które wykrywają zakwaszenie organizmu? Jak się to objawia? Od zawsze mam gęste włosy, zawsze też wypadały, ale ostatnio widocznie się to pogłębiło. Wiele mówi się o zakwaszeniu, dlatego zastanawiam się co jest powodem. Nie wiem po co powinnam sięgnąć. Czy wystarczą witaminy na ich wzmocnienie, czy trzeba działać jakoś inaczej. Po co sięgnąć w pierwszej kolejności? Co ma najlepszą skuteczność?

Magdalena Mroczek

Zakwaszenie można oznaczyć mierząc na przykład pH moczu. Aby nie dopuścić do zakwaszenia należy unikać posiłków wysokoprzetworzonych, ograniczyć ilość mięsa, kawy, mocnej herbaty, alkoholu i pić odpowiednią ilość wody.