Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy moje wypadanie włosów ma związek z tabletkami?

Witam, mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych i wypadania włosów. Po szeregu badań związanych z moim wypadaniem włosów lekarz ginekolog przepisał mi tab. Bella Hexal Cyproteronacetaat/Ethinylestradiol 2mg/35mcg) jednak ze względu na to ze wystąpiły u mnie skutki uboczne utrudniające funkcjonowanie zmieniono mi je na Aristelle - Dienogest (2 mg) Ethinylestradiol (0,03 mg. Dręczące mnie pytanie jest takie iż w skutkach ubocznych tych tab pisze ze mogą powodować łysienie (?) I tak tez się dzieje, włosy po zmianie mi wypadają okropnie. Skoro dienogest ma działanie antyandrogenne dlaczego wypadają mi włosy ? Czy możliwe ze po pierwszym opakowaniu (21 tab) już widać takie skutki? Dlaczego w ogóle lekarz przepisał takie tabletki skoro przyszłam z nim z problemem wypadania włosów skoro mogą one to pogłębić? Czy powinnam znowu zmienic tabletki czy może dać jeszcze szanse? Włosy wypadają mi od kilku lat już, nie wiem czy jest to warte ryzyka skoro została mi już tylko garstka?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy