Wypadanie włosów i prześwity u nastolatki

Witam, mam 19 lat, od 3 lat zmagam się z wypadaniem włosów, na głowie pełno prześwitów i włosy nie chcą odrastać.W mojej rodzinie nie jestem pierwszą kobietą z silnie przerzedzonymi włosami. Dziś odebrałam wyniki badań hormonalnych: kortyzol w normie, natomiast DHEA 14,57 ng/ml kiedy norma dochodzi do 9 ng. rozumiem ze jest to łysienie androgenne ale nie za bardzo wiem co dalej z tym robic, prosze o porade, wiekszosc specjalistów do tej pory bagatelizowało tą sprawę.

Witam! Wynik badanie rzeczywiście wskazuje na łysienie o charakterze androgennym. W jego leczeniu oprócz preparatów działających miejscowo stosuje się doustne tabletki antykoncepcyjne o działaniu antyandrogennym. Podwyższony poziom DHEA może wiązać się ze schorzeniem zwanym wrodzonym przerostem nadnerczy (szczególnie jeśli ma Pani również problemy z cera czy nieregularnymi miesiączkami). Jeśli tak się dzieję, proponowałabym zgłosić się do specjalisty endokrynologa który przeprowadzi dokładniejszą diagnostykę.