Skuteczność suplementacji przy obniżonym poziomie witaminy B12

Czy w przypadku stwierdzonego poziomu wit. B12 wynoszącego 97,0 pg/ml (podana norma: 180-914) warto zrobić badanie MMA przed rozpoczęciem suplementacji, tak aby pózniej móc ocenić skuteczność suplementacji?

Witam serdecznie,

Test MMA można wykonać dodtakowo, łącznie z oznaczeniem homocysteiny. Robi się tak w przypadku, gdy wynik oznaczenia B12 jest w dolnych granicach przedziału referencyjnego.

Pozdrawiam,
--
Wiktoria Kreft
Dietetyk kliniczny
Sports-Med
Poradnia dietetyczna
ul. Uphagena 28,
80-237, Gdańsk
www.sports-med.pl
+ 48 507 281 643