Problemy z bolesnym brzuchem u dziewiętnastolatki

Witam, mam 19 lat, od dzieciństwa mam problemy z pobolewającym brzuchem ( miałam około 8 lat temu Helicobacter pylori wykryty i wyleczony po czym dolegliwości ustąpiły). Obecnie mam problemy z bolącym żołądkiem - kiedy zaczyna mnie boleć mam temp około 37,7 stopni i nie mam apetytu - schudłam już dobre 5-6 kg ( ważę 46 kg przy 153cm). Poza tym mam postrzępione jasne stolce z niestrawionymi resztkami oraz często mi się odbija - także na czczo. Dolegliwości narastają podczas miesiączki - wtedy doc

Witam,

Złe samopoczucie po spożyciu posiłku, częste odbijanie się, bóle brzucha mogą być spowodowane niedokwaszonym żołądkiem. W wyniku nieprawidłowego odżywiania się, leczenia farmakologicznego w przeszłości zmienia nam się pH żołądka. Ono zamiast utrzymywać się na poziomie 2 zaczyna rosnąć ku zasadzie co całkowicie zaburza pracę żołądka. Niskie pH ułatwia trawienie, uwalnia enzymy wspomagające proces trawienia oraz zabezpiecza przed rozwojem patogennych bakterii. Pani miała juz problem z helicobacter - co wskazuje na problemy z wydzielaniem kwasu żołądkowego i odpowiednim pH (gdyby było właściwe bakterie nie maja prawa sie namnażać)

Moja rada na początek to: proszę każdego dnia na czczo oraz na 30 min przed każdym posiłkiem wypijać szklankę wody z połówka cytryny lub 2 łyżkami octu jabłkowego (niefiltrowany, niebarwiony, niesiarkowany). Kolejny krok to włączenie suplementacji ułatwiającej trawienie np. eliksir ziołowy BITTRIO. Polecam również powtórzyć badania na obecnośc Helicobacter.

Pozdrawiam,
Wiktoria Kreft
dietetyk Kliniczny
www.sports-med.pl