Jaka dieta dla osoby chorej na wrzody żołądka, dwunastnicy, nietolerancję laktozy i zespół jelita drażliwego?

Bardzo proszę o wskazanie diety dla osoby, która choruje jednocześnie na wrzody żołądka i dwunastnicy, nietolerancja laktozy, syndrom jelita drażliwego. Zaznaczam, że jestem wegetarianinem. Proszę o podanie maila do kontaktu.

Witam,

W przypadku wrzodów żołądka i dwunastnicy plus nietolerancja laktozy, najlepszym wyborem będzie dieta łatwostrawna, z ograniczeniem produktów będących źródłem laktozy lub zastosować enzym laktazy do każdego posiłku mlecznego. Jeśli chodzi o zespół jelita drażliwego, to sposób żywienia tak naprawdę zależy od postaci choroby. Niezbędna jest konsultacja dietetyczna i dokładne opracowanie diety. Zapraszam do kontaktu: poradnia.profesjonalnydietetyk@gmail.com

Pozdrawiam,
Roksana Jurczak