Nietolerancja laktozy nabyta a brak enzymu trawiennego

Witam. Choruję na nietolerancję laktozy nabytą (spowodowaną uszkodzeniem błony śluzowej jelita cienkiego) czy w takim przypadku również brakuje w organizmie enzymu trawiennego tak jak w przypadku nietolerancji wrodzonej i pierwotnej? pytam ponieważ nie wiem, czy jest sens stosować enzym w tabletkach. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam
nietolerancja nabyta spowodowana jest uszkodzeniem błony jelita cienkiego, co powoduje słabsze wydzielanie enzymu laktazy. Pozdrawiam