Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposób stosowania Lakcid na zespół jelita drażliwego

Witam. Mam 19 lat lekarz rodzinny stwierdził u mnie zespół jelita drażliwego, zapisał mi Duspatalin retard oraz lakcid. Moje pytanie brzmi czy ten lakcid mam brać cały czas czy tylko doraźnie ( lekaz nic mi o tym nie powiedział) oraz jaką dietę powinienem stosować i czy w tej diecie moge spożywać świeży chleb pszenny ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Dzień dobry,

Co do leku Lakcid, jest to probiotyk sprzyjający odnowieniu i regeneracji flory jelitowej. Nie znam historii Pana choroby,ale często stosuje się tego typu lek w poantybiotykowym zapaleniu jelit. Powinien Pan zażyć na pewno opakowanie w dawce zgodnej z zaleceniami producenta. Leku nie można przedawkować, stosowany prawidłowo nie daje też żadnych skutków ubocznych. Proponowałabym wizytę kontrolną po zakończeniu 1 opakowania leków i konsultację dot. dalszej terapii.

Co do diety: musi Pan stosować dietę lekkostrawną (z ograniczoną ilością tłuszczów, rzeczy smażonych, żywności przetworzonej, z nieco ograniczoną ilością błonnika pokarmowego w diecie). Najlepszym rodzajem pieczywa dla Pana byłby czerstwy (to ważne) chleb pszenny lub sucharki. Świeże pieczywo nie jest wskazane przy zespole jelita drażliwego. Warto podejść poważnie do zaleceń związanych z dietą, gdyż jest to wymierny czynnik wpływający na przebieg choroby. Odpowiednie żywienie sprawi, że zapomni Pan o objawach zespołu jelita drażliwego. Odstępstwa od zaleceń boleśnie przypomną natomiast Panu o dolegliwości.
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy