Stosowanie Clostilbegyt a stymulacja cyklu

Witam, Od 3 do 7 dnia cyklu brałam clostilbegyt,w 10 dc miałam 2 pęcherzyki dominujące około 18 mm i trzeci mniejszy 16 mm. W 12 dc miałam inseminację. W 19 dc ,wykonałam badania progesteronu, otrzymany wynik to 43,39 ng/ml. Wynik ten mnie zaskoczył, ponieważ lekarz prowadzący dał mi tylko zalecenia w przypadku wyniku poniżej 12 ng/ml. Czy w cyklu stymulowanym, przy uzyskaniu kilku pęcherzyków wynik ten jest prawidłowy? Czy może jest to wynik jakiegoś zaburzenia i wymaga głębszej diagnostyki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, na pewno warto sie w takiej sytuacji udać ponownie do lekarza celem uzyskania porady. Pozdrawiam