Stosowanie Clotrimazolu a pieczenie

Witam, czy silne pieczenie przez ok. 15 min podczas brania globulek clotrimazol jest normalne? Nie mówiłam o tym lekarzowi ponieważ wydaje mi sie że te tabletki pomagaja mi na grzybice, czy to moze byc reakcja alergiczna? Czy mozliwe jest to ze moj partner ktory zarazil sie ode mnie w styczniu, lekko saczyla mu sie krew w jednym miejsu na czlonku, mial silne pieczenie i bol podczs naciagania skory zaraza mnie do tej pory? Stosował clotrimazol masc i primafucort objawy ustapily a ja znowu chora?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczna jest ponowna wizyta u urologa oraz u ginekologa. Być może konieczna jest zmiana terapii na leki z innej grupy lekowej.

Aleksander Ropielewski

Obie możliwości sa prawdopodobne. Tzn. uczulenie na clotrimazol w globulkach jak i możliwość nadkażenia w sytuacji niepełnego wyleczenia partnera seksualnego. Większą pewność można mieć po przeprowadzeniu badania ginekologicznego.