Stosowanie Duphastonu przy endometriozie w ciąży

Jestem w ciąży 15 tydz,biore duphaston poniewaz mam endometrioze,lekarz stwierdzil ze wszystkie ciaze przy endometriozie sa zagrozone.Mam go brac do 20 tyg stad moje pytanie lekarz stwierdzil ze sie go odstawia z dnia na dzien a wszedzie gdzie czytam i pytam kolezanek ktore tez brały jest informacja ze odstawia sie go stopniowo,prosze o pomoc. Dostałam odp ze duphaston nie chroni przed poronieniem ale to nadal nie jest odpowiedz na moje pytanie?

Lek. Tomasz Budlewski

Po 20 tygodniu ciąży lek odstawia się stopniowo więc sądzę, że lekarz prowadzący ciążę również tak będzie postępować.