Stosowanie estrofemu w ciąży

Witam, Jestem w 7 tyg. ciąży, po IVF ( criotransfer) i lekarz z kliniki zalecił brać estrofem 0,2 3x1 co najmniej do 12 tc.. Mój lekarz prowadzący nie zgadza się z tym. Lekarz z kliniki potwierdza zalecenie. I nie wiem co robić. Po co bierze się estrofem w ciąży? Przed crio rozumiem - rozrost endometrium ale teraz? Brak mi wyjaśnienia. Kiedy, na podstawie czego i kto zadecyduje o odstawieniu leku? Martwię się o maleństwo, że mu szkodzę. Lekarz bardzo niechętnie wypisuje mi recepty na ten hormon.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Estrofem jest lekiem przeciwwskazanym w ciąży. Sugeruję więc ponownie skonsultować się z lekarzem z kliniki, który zalecił jego zażywanie i zadać mu w/w pytania.