Stosowanie Estrofemu po transferze blastocysty

Witam, jestem po transferze blastocysty, która odbyła się 9.06, od 2 dnia cyku stosuje estrofem 2 tabletki 2mg i od 5.06 luteine 100mg 2x2 (które mam brać do 8 tc) , test wyszedł pozytywnie w 30 dc 74,72 i moje pytanie jest czy powinnam stosować estrofem nadal jeśli test wyszedł pozytywnie, a z tego co się orientuje to zarodek się zagnieździł i więc chyba mu nie jest potrzebny a boje się, że zaszkodzi, dodam, że 30 dc nie brałam estrofemu bo się skończył a na drugi dzień wzięłam ale 1 tabl.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie Estrofem powinien być odstawiony w czasie ciąży - jest to lek kategorii D. Zdecydowanie proszę jednak pilnie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który prowadzi Pani leczenie!