Stosowanie Euthyroxu przy niedoczynności tarczycy u 18-latki

Mam 18 lat, leczę się na niedoczynność tarczycy. Biorę Euthyrox dawka 25. w kwietniu br. wyniki TSH wychodzily juz w normie, natomiast teraz mam wynik 5,35 przy górnej granicy 3,25. Co może być tego przyczyną, skoro cały czas biorę leki? Jestem pod opieką endokrynologa ale wizytę mam dopiero za 2 tyg a jestem ciekawa dlaczego tak wyszło.

Witam Panią,

Wzrost wartości TSH świadczy o wzroście zapotrzebowania na lek. Powinna Pani pod kontrolą endokrynologa zwiększyć dawkę leku, a wyniki poprawią się i Pani będzie miała lepsze samopoczucie. Podejrzewam, że ma Pani niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto (proszę oznaczyć przeciwciała anty TPO i aTG we krwi), a ta ma charakter progresywny i z czasem wzrasta zapotrzebowanie na lek.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz