Stosowanie Gynalgin i Laktovaginal

Witam. Stosuję Gynalgin i chciałabym zapytac czy mogłabym dodatkowo stosować Laktovaginal czy poczekać aż skoncze stosować Gynalgin. Dodatkowo mam pytanie jeszcze jedno.Mam 50 lat i po raz pierwszy nie dostałam okresu.jakie trzeba zrobic badania żeby wiedzieć że to manopałza.

Aleksander Ropielewski

Lepiej jest stosować laktovaginal po zakończeniu terapii gynalginem. W celu potwierdzenia menopauzy wykonuje się badanie poziomu LH, FSH oraz estogenów i progesteronu we krwi, jednak przy fizjologicznej menopauzie nie ma takiej konieczności.