Stosowanie krążka antykoncepcyjnego - czy uniknę suchości pochwy?

Witam. Przez 1,5 roku brałam tabletki N***, ale miałam problemy z suchością pochwy (żadne żele intymne, nawilżające nic nie dawały) i niskim libido, więc postanowiłam zmienić tabletki na coś innego. Mój ginekolog stwierdził, że dobry będzie krążek NuvaRing. Czy rzeczywiście nie będę mieć tych samych problemów, co przy zażywaniu tabletek? Czy podczas stosowania krążka mogę brać tabletki żurawinowe i czy nie będą one zaniżać skuteczności? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Tabletki żurawinowe nie będą miały wpływu na działanie krążka.

Jeżeli chodzi o spadek libido, to większość tabletek w swych działaniach niepożądanych może dawać takie objawy. Suchość pochwy również jest częstym zjawiskiem przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej.

Niestety nie mogę gwarantować, że przy nowym preparacie takie problemy się nie pojawią.
Każda pacjentka reaguje inaczej na terapię.

Należy pamiętać, iż krążek ma zupełnie inne stężenie zawartych hormonów także możliwe jest, że jego działanie okaże się zgodne z Pani oczekiwaniami.

Pozdrawiam!