Stosowanie leków na WZW typu B a planowanie ciąży

WZWB mam 30l. od 1,5r biore Entekavir(balaclude),przed tabl. brałam interferon,ale nie było efektów i dost.tabl które muszę brać do konca życia.Chce przerwać leczenie i zaczać starać się o dziecko, jednak boję się jakie bedą konsekwencję i czy po urodzeniu jeszcze raz otrzymam leczenie które jest kosztowne i na które czekałam 2 lata.Czy jeżeli odstawie tabl to jak szybko wirus zniszczy moją wątrobę?mąż mówi że to za duże ryzyko,ale strasznie chcemy dziecka.PROSZĘ O POMOC,może jest jakies wyjście

Dzień dobry,

Ciąża i leczenie to trudny temat.
Baraclude nie jest lekiem z wyboru u kobiety w ciąży. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym. Do rozważenia pozostaje inny lek - Viread.
Odstawienie może skutkować zaostrzeniem, wysoka wiremią , a tym samym zwiększonym ryzykiem zakażenia dziecka.
pozdrawiam