Stosowanie leków przy przeziębieniu

Czy przy leku amoksiklav 875+125mg przy zwyklym przeziebieniu tj. Mocny bol gardla + bol glowy nalezy brac 1czy tez 2tabletki na dobe?

Magdalena StusiĹska

Dawkowanie leku ustala lekarz który przepisuje lek. Nie istnieje dawkowanie raz na dobę- jedynie dwa lub trzy razy. Przy zwykłym przeziębieniu można zastosować schemat dwie tabletki na dobę- rano i wieczorem.