Stosowanie leku Diane przy wysokim poziomie androstendionu

Dzień dobry, mam 22 lata. Od dwóch zmagam się z trądzikiem. W badaniach hormonalnych lekarka stwierdziła "STRASZNIE WYSOKI" poziom androstendionu: 3,27 przy normie 0,2-3,1- reszta badań wyszła dobrze. Mam jeszcze niewystarczający poziom witaminy D (25 ng/ml). Lekarka nie zna przyczyny jedynie powiedziała, że mam przyjmować Diane i androcur. Bardzo boje się przyjmowania takich leków. Czy powinnam skonsultować wyniki z innym lekarzem? Ewentualnie wykonać jeszcze jakieś badania?

Tak warto skonsultować się jeszcze u dermatologa innego lub lekarza medycyny estetycznej. Do leczenia warto również po konsultacji dołączyć peelingi medyczne oraz prawidłową pielęgnację cery.