Stosowanie leku Metronidazol na początku ciąży

Witam. Od lekarza dostalam Metronidazol 250 trzy raz dziennie od lamblii. Nie moglam w tym czasie stwierdzic czy jestem w ciazy. Slyszalam ze lek ten dziala na zasadzie wszystko albo nic. I jesli przyjmie sie go do 15 dnia po zaplodnieniu to zarodek albo sie nie zaimplantuje albo ciaza bedzie sie rozwijac prawidlowo. Teraz dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Lek bralam do 12 dni po zaplodnieniu albo mniej. Licze od pierwszej mozliwosci. Czy moglo to spowodowac wady u dziecka ?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można teraz tego stwierdzić. Proponuje udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.