Stosowanie leku w ciąży

Dzień dobry, chciałam zapytać jak stosowanie D********* (progestagen) wpływa na rozwój płodu (6 tydzień ciąży)? Czy jest ono szkodliwe?

Dziękuję za opdowiedź.

Witam!

Lek o który Pani pyta to pochodna progesteronu, o dużo silniejszym działaniu. Odpowiednie stężenie progesteronu jest niezbędne do utrzymania ciąży. Lek ten nie tylko nie wpływa niekorzystnie na płód, ale zapewnia mu prawidłowe warunki do rozwoju.
Należy go stosować według zaleceń lekarza prowadzącego ciążę.