Stosowanie luteiny a pozytywny test ciążowy

Dzień dobry, w XII 2014 r. przeszłam poronienie zatrzymane w 9 tc II ciąży, mam już 5 l syna, zrobiono zabieg. Doszłam do siebie fiz. i psych. Mój lekarz prowadzący zlecił TSH i PRL, prawidłowe, TSH wręcz idealne, na poziomie 1,3 (norma 0,5 do 4,8). Lekarz powiedział że od następnego cyklu możemy się starać (byłaby to 3 owu po zabiegu). Jednocześnie zalecił luteinę od dnia testu pozytywnego, mam receptę.Prosił o zgłoszenie się w ciągu 10 dni od testu. Nie dopytałam go po co właściwie ta luteina?

Lek. Katarzyna Szymczak

Luteina, jest to progesteron, hormon odpowiedzialny za podtrzymywanie istnienie ciałka żółtego, które potem przekształca się z ciałko ciążowe, tym samym za pawidłowy przebieg ciąży.
Pozdrawiam