Stosowanie Novynette i Augmentin

Witam, Zaczęłam brać tabletki Novynette 4 .02 (1dnia miesiączki) natomiast zachorowałam (angina) i 6.02 zaczęłam również brać antybiotyk augmentin (przez 7 dni) do 13.02 Wyczytałam iż ten antybiotyk podczas stosowania osłabia działanie antykoncepcji i należy się dodatkowo zabezpieczać . Również doczytałam że też 7 dni po kuracji też należy dodatkowo się zabezpieczać Lecz 19 lutego (już 6 dni po stosowaniu antybiotyku) współżyłam bez dodatkowego zabezpieczenia . Czy jest się czym przejmować?

Lek. Tomasz Budlewski

Istnieje większe prawdopodobieństwo ciąży, Proponuję skontaktować się ze swoim lekarzem ginekologiem.