Antybiotykoterapia podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych a czas dodatkowego zabezpieczenia

Witam. Od 24 lutego do 28 lutego brałam antybiotyk. Czytałam na forach że trzeba się dodatkowo zabezpieczać 7 dni po braniu antybiotyku. Czy teraz w sobote musze sie jeszcze zabezpieczać czy już nie ??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro ostatnią tabletkę antybiotyku przyjęła Pani 28 lutego, przez kolejne 7 dni, tj. do 7 marca włącznie powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie.