Stosowanie Omeprazolu w ciąży

Witam , jestem w 11 tyg ciąży od kilku lat mam refluks żołądka do tej pory zażywalam omeprazol 20mg. Chce zaznaczyć,że nie mieszkam w kraju. Zrezygnowalam na czas ciązy i nic do tej pory nie brałam ale czuję,że jest coraz gorzej i nie dam rady bez leków. Czy mogę doraźnie stosowac ten lek czy lepiej zamienić na coś innego czy lepiej zażywać ale 10mg? Serdecznie Dziękuję i Pozdrawiam Urszula.

Elżbieta Rhone

Witam,
jeśli chodzi o omeprazol to zalicza się on do leków, które można stosować w ciaży o ile ich zastosowanie przyniesie większe korzyści niż ryzyko. Leczenie należy uzgodnić z lekarzem.