Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych po zabiegu łyżeczkowania endometrium
Witam.Mam 54 lata i jestem w okresie menopauzy.Lekarz wypisał mi hormonalne plastry bez wyników badań.Po zrobieniu usg okazało sie że mam powiększone endometrium 8 mm.Zrobiono mi łyżeczkowanie.Proszę powiedzieć czy mogę nadal przyklejać te plastry.Czekamy na wyniki badań,ale jestem przerażona czy te plastry nie spowodują dalszego powiekszenia endometrium.Jestem po zabiegu 6 dzień i zaczęłam plamić czy to jest normalne?

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Póki co, do czasu wyjaśnienia przyczyn powiększonego endometrium, zdecydowanie proszę nie używać plastrów. Pojawienie się plamienia 6 dni po zabiegu zdecydowanie nie jest "normalne". Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.