Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
46 poziom zaufania

Witam,
zachęcam do skorzystania z zabiegu kosmetycznego, przynajmniej na początku. Zabieg z zastosowaniem peelingu kawitacyjnego dogłębnie oczyści skórę, zadziała antybakteryjnie, dzięki czemu stosowane w dalszej kolejności maski i kremy będą miały możliwość głębokiego wnikania. Miejscowo powinien sprawdzić się u Pani eteryczny olejek herbaciany - proszę stosować punktowo, bezpośrednio na zmiany.

0

Odpowiednie postępowanie wdroży lekarz dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej, po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu skóry. Jest kilka czynników zaangażowanych w rozwój trądziku. Tylko w czasie bezpośredniej wizyty u lekarza możliwe jest postawienie diagnozy i określenie odmiany trądziku na którą Pani cierpi. Na chwilę obecną istnieje wiele metod leczenia, terapię można dobrać indywidualnie do potrzeb pacjenta. Trądzik jak każda inna choroba wymaga leczenia pod opieką specjalisty. Nie zalecam stosowania domowych sposobów, ponieważ są one mało skuteczne i nie zapobiegną one ewentualnym powikłaniom Z dermokosmetyków dostępnych bez recepty godnym polecenia preparatem jest Effaclar Duo La Roche-Posay lub Iwostin Purritin, choć lepszy rezultat można osiągnąć stosując kremy i maści zarejestrowane jako leki i dostępne na receptę. Zapraszam na konsultację, wspólnie ustalimy skuteczną i bezpieczną indywidualną terapię.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty