Zmiany trądzikowe na całej twarzy

Trądzik mam problem z trądzikiem, zwykle to są zmiany które pojawiają się i znikają ale na nosie jest jeden czerwony punkcik z białym w środku (jest to płaskie)który nie chce zniknąć chyba od ponad roku. Próbowałam, różnych maści (maść cynkowa, żel antybakteryjny flos leku, pilingi, maseczki ) albo niestety wyciskanie ale nic nie pomaga nawet na trochę znika ten biały punkcik ale potem znowu nawraca i naokoło jest zaczerwieniony. Nie wiem co zrobić a jest to w takim widocznym miejscu.

Odpowiednie postępowanie wdroży lekarz dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej, po dokładnym zebraniu wywiadu i badaniu skóry. Opisana przez Panią zmiana również powinna zostać dokładnie zbadana, aby można było określić możliwość oraz sposób jej usunięcia. Jest kilka czynników zaangażowanych w rozwój trądziku. Tylko w czasie bezpośredniej wizyty u lekarza możliwe jest postawienie diagnozy i określenie odmiany trądziku na którą Pani cierpi. Na chwilę obecną istnieje wiele metod leczenia, terapię można dobrać indywidualnie do potrzeb pacjenta. Trądzik jak każda inna choroba wymaga leczenia pod opieką specjalisty. Nie zalecam stosowania domowych sposobów, ponieważ są one mało skuteczne i nie zapobiegną one ewentualnym powikłaniom Z dermokosmetyków dostępnych bez recepty godnym polecenia preparatem jest Effaclar Duo La Roche-Posay lub Iwostin Purritin, choć lepszy rezultat można osiągnąć stosując kremy i maści zarejestrowane jako leki i dostępne na receptę. Zapraszam na konsultację, wspólnie ustalimy skuteczną i bezpieczną indywidualną terapię.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Może warto pomyśleć nad zabiegami z zakresu medycyny estetycznej? Specjalista podczas konsultacji, po dokładnym obejrzeniu skóry dobierze najlepsze rozwiązanie. Jeśli zmiany są aktywne i zależy Pani na ich ,,wyciszeniu" polecam laserowy peeling węglowy- przynosi zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu. Więcej na ten temat w poniższym linku:
http://www.arsestetica.pl/zabiegi/technologie/zabiegi-laserowe/laserowy-peeling-weglowy/

Pozdrawiam serdecznie.