Stosowanie preparatu Duphaston na wyregulowanie okresu

Witam, lekarz przepisal mi duphaston na torbiel i wyregulowanie okresu mam brac od 14 do 25 dnia cyklu. Czy dobrze go zazywam, czy dziala na torbiel jakie sa szanse na dziecko)

Magdalena StusiĹska

Duphaston jest lekiem stosowanym również jako lek antykoncepcyjny- w trakcie jego stosowania, (jak przy każdej metodzie antykoncepcyjnej) nie ma 100% pewności, że nie zajdzie Pani w ciążę, jednak prawdopodobieństwo jest niewielkie. Po odstawieniu leku nie powinno być jednak z tym problemu.