Stosowanie Duphaston na wyregulowanie cyklu miesiączkowego

Witam. Biorę około 10 miesięcy duphaston na wyregulowanie cyklu po antykoncepcji plastrami Evra ponieważ staramy się o dziecko z mężem (po odstawieniu dwa cykle miałam normalnie później cykl trwał prawie 40 dni) więc lekarz zalecił mi od 16 dnia cyklu brać te tabletki. Na lepszą owulację stosuję clostilbegyt od 5 do 9 dnia cyklu. Moje pytanie czy duphaston może wstrzymywać owulację jeżeli mam ją w 16dniu cyklu lub później i w tym samym dniu zaczynam brać duphaston?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Lek nie ma takiego działania. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.