Stosowanie preparatu Levoxa a możliwe skutki uboczne

Mam bardzo silny ból gardła, bez gorączki i innych dolegliwości. Lekarz stwierdził bakteryjne zapalenie gardła i przepisał lek Levoxa. Wśród skutków ubocznych wypisane jest przyspieszenie akcji serca a ja mam napadowy częstoskurcz i obawiam się takiej reakcji. Czy to jest w ogóle dobry lek na anginę (nie przebiegającą zbyt uciążliwie), nie chcę ryzykować skutków ubocznych dla leku, który nie jest konieczny.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do lekarza rodzinnego, i powiedzieć o wszystkich objawach.