Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nieregularne miesiączki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

gorączka czy ból gardła nie są związane z zażyciem tabletki antykoncepcji postkoitalnej, nie świadczą także o żadnej infekcji przenoszonej drogą płciową – na to byłoby zdecydowanie za wcześnie.

Więcej informacji na temat tabletek antykoncepcji awaryjnej i możliwych skutków ubocznych, mogących pojawić się po zażyciu pigułki pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/pigulka-dzien-po-cena-kiedy-stosowac-ellaone-escapelle.

Dolegliwości, o których Pani pisze, nie mają związku ze stosunkiem płciowym, który Pani odbyła – to zbieg okoliczności. Natomiast mogą wskazywać oczywiście na grypę, anginę, a nawet na COVID-19, ale na podstawie tych dwóch objawów – gorączki i bólu gardła – nie sposób wskazać, co jest źródłem Pani złego samopoczucia.

Proszę obserwować reakcje swojego organizmu w najbliższych dniach – gorączkę może Pani zbijać ibuprofenem na zmianę z paracetamolem, natomiast jeśli pojawią się dodatkowe symptomy: nalot na migdałkach i nasilający się ból gardła, sugerujące anginę, bądź kaszel, utrata węchu czy bóle mięśniowe wskazujące na infekcję koronawirusową, proszę skonsultować się z internistą z przychodni POZ.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-grypa-jak-rozroznic-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy