Stosowanie preparatu Victoze przy cukrzycy typu 2

witam biore victoze ok 8 tyg na cukrzyce typu 2, 0,6 raz dziennie podniosło mi bilirubinę 23 umol/l morf bardzo dobra proby wątrobowe tez jedynie amylaza 67u/l mocz b/z wystapila u mnie nadkwasnosc oraz zarzucanie zolci ,refluks, czy victtoza może wywolac takie podrażnienie? oraz czy jest lekiem bezpiecznym pzd dorota winiarska

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinna wpływać. Proponuję udać się do swojego lekarza prowadzącego. Po badaniu będzie można określić konieczność dalszej diagnostyki.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli