Stosowanie probiotyków podczas antybiotykoterapii

Dzień dobry. Moje pytanie dotyczy za zażywania probiotyków przy stosowaniu antybiotyku. Jaka jest właściwa pora na podawanie osłony. Podam na swoim przykładzie. Antybiotyk zażywam o 10 godzinie więc osłonę biorę godzinę później. Natomist z uwagi iż kolejną dawkę antybiotyku mam dosyć późno bo o godzinie 22 to osłonę zażywam godzinę wcześniej. (antybiotyk o nazwie Xorimax 500). Czy jest to właściwy sposób zażywania osłony?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, dla skutecznego działania zaleca się przynajmniej 2-godzinny odstęp pomiędzy zażyciem probiotyku, a antybiotyku, mniejsze znaczenie ma w tym wypadku fakt, czy osłona zostanie przyjęta przed, czy po antybiotyku.