Stosowanie silnego antybiotyku podczas wczesnej ciąży

Moja córka jest w pocz. ciąży, chyba 4 tydzień, a wcześniej 2-3 tyg temu przez 5 dni brała silny antybiotyk z powodu choroby CIPRONEX 500 mg, 2x1, i No-spę jakiś czas. Czy zaszkodzi dziecku? Zwiekszy się ryzyko uszkodz. płodu? Co dalej?

witam,
nie powinno dojść do uszkodzenia płodu, proszę się nie denerwować.
Jednocześnie będąc w ciąży córka musi zgłaszać to na każdej wizycie u lekarza nie-ginekologa.