Stosowanie Sumamedu u rocznego dziecka

Moja córka 1rok i 8mies przyjmuje antybiotyk Sumamed forte raz na dobę 6 dni. Kaszel, katar, stany podg. Pani Doktor usłyszała przy jej płaczu że zaciąga krtanią i dlatego antyb ale więcej krtani osobiści nie słyszałam. W osłuchaniu czysto.Nebul z Nebbud 2xdzien.Starsza córka przechodzi ospę i w trakcie również dostała antybiotyk bo kaszel bardzo duży miała i furkoty w osłuchaniu.Moje pytanie czy podawać córce heviran jak jej się zacznie ospa? Boję się że po antybiotykoterapii ciężko przejdzie.

Renata GrzechociĹska

U dzieci poniżej 12 roku życia z prawidłową odpornością oraz łagodnym przebiegiem nie wskazań do leczenia heviranem, stosuje się jedynie leczenie objawowe przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przeciwświadądowo można stosować np. Fenistil. Nie wolne stosować pudrów i papek na zmiany, gdyż może to zwiększać ryzyko nadkażenia bakteryjnego.