Zapytaj lekarza

7 3 2 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leczenie 6-letniego dziecka przeciwko ospie

Dzień Dobry. Moja córka 6-letnia od tygodnia choruje na ospę. W piątej dobie dostała Taromentin ponieważ kaszl miała duży i furkoty w osłuchaniu. Zaraziła córkę 1rok i 8 mies. która dostała Sumamed forte 2,5ml raz na dobę przez 6 dni. Po skończonym antybiotyku dostanie za 3 dni ospę wietrzną. Moje pytanie czy podać jej heviran? Boję się że ciężko przejdzie będąc osłabiona po antybiotyku.Dodam jeszcze że trochę jest karmiona piersią. Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Renata GrzechociĹska
78 poziom zaufania

Wszystko zależy od stanu dziecka i zaleceń lekarza prowadzącego. U dzieci poniżej 12 roku życia z prawidłową odpornością oraz łagodnym przebiegiem nie wskazań do leczenia heviranem, stosuje się jedynie leczenie objawowe przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Przeciwświadądowo można stosować np. Fenistil. Nie wolne stosować pudrów i papek na zmiany, gdyż może to zwiększać ryzyko nadkażenia bakteryjnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy