Prośba o wskazówki i porady na temat ospy u 6-letniego dziecka

Witam.Proszę o wskazówki i porady na temat ospy u 6-letniego dziecka.Czy i od kiedy dziecko może wychodzić na dwór,jeśli dobrze się czuje,nie gorączkuje,a na plamkach pojawiają się strupki i nie wychodzą następne?Jak pomóc dziecku jak najprędzej wrócić do zdrowia?Czy ja,jako 32-letnia matka mogę zarazić się od dziecka,skoro nigdy nie chorowałam na ospę?Ogólnie jestem zdrowa i rzadko choruję.Jakie jest zatem ryzyko?Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Piotr Pilarski

Leczenie jest tylko objawowe. Należy pilnować aby dziecko nie drapało zmian. Można smarować je maścią cynkową lub maśćmi przeciwhistaminowymi. Ponadto stosuje się leki przeciwgorączkowe. Najlepiej poczekać z wychodzeniem kilka dni od zniknięcia zmian. Jeśli Pani nie chorowała to najprawdopodobniej Pani zachoruje. Ospa jest bardzo zaraźliwa.

Pozdrawiam.