Prenalen w początkowym etapie ciąży

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leku Prenalen. W pierwszych tygodniach ciąży byłam chora i brałam jedynie syrop dla kobiet w ciąży o nazwie Prenalen. Niby jest on przeznaczony dla kobiet w ciązy i wszyscy zapewniają, że jest bezpieczny dla dziecka, ale u mnie ostatnio pojawiły się w tej kwestii wątpliwości i wolę dopytać. Czy jest możliwość, że stosowanie syropu Prenalen zaszkodziło w jakikolwiek sposób dziecku? Czy jednak Prenalen faktycznie jest całkowicie bezpieczny dla dziecka i nie ma tu powodu do żadnych obaw? Chciałabym jeszcze dopytać czy w pierwszych tygodniach ciąży mogę brać jakieś witaminy, które trochę zwiekszą moją odporność? I jeśli tak to jakie to będą witaminy? Będę bardzo wdzięczna za takie informacje. Nie chciałabym ponownie zapaść na jakąś większą infekcję, i tak już martwię się tym, że stosowałam ten Prenalen... Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Elżbieta Rhone

Witam,
syrop ten nie ma żadnych składników, które mogłyby zaszkodzić dziecku.