Czy usuwanie zęba w pierwszym trymestrze ciąży szkodzi dziecku?

Czy usuwanie zeba w pierwszym trymestrze ciązy szkodzi dziecku?Usuwałam korzenia zeba z tego stersu przed zabiegiem zapomniałam powiedzieć lekarzowi że jestem w 6 tygodniu ciązy czy znieczulenie i zabieg wyrwania zęba szkodzi dziecku?prosze o pomoc bo martwie sie że zaszkodziło to mojemu dziecku:(

Witam!
Proszę się nie martwić! Na pewno nic złego maluszkowi się nie stanie,gdyż środki obecnie używane do znieczuleń są w miarę bezpieczne! A jeśli będzie Pani chciała bądź musiała leczyć zęby w obecnym stanie,proszę umawiać się na wizyty w drugim trymestrze,gdyż jest to najbezpieczniejszy dla matki i dziecka okres ciąży.
Pozdrawiam!