Znieczulenie zęba przy ciąży zagrożonej

boli mnie ząb bardzo, mam ciąże zagrożoną pani doktor decyduje się na wyrwanie a czy morze podać mi znieczulenie bo ja nie dam rady bez

Witam
Przy ciąży zagrożonej z reguły zęby usuwamy w warunkach szpitalnych, chyba że lekarz prowadzący wyrazi zgodę na zabieg w warunkach ambulatoryjnych. Oczywiście zabieg taki wykonujemy w znieczuleniu (trochę inny rodzaj znieczulenia), ponieważ większym zagrożeniem dla ciąży jest stres i ból niż samo znieczulenie.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Witam
Znieczulenie można podać najlepiej w drugim trymestrze ciąży w tedy jest to najbezpieczniejszy okres.W trakcie ekstrakcji zęba organizm wydzieli znaczną ilość adrenaliny co jest niebezpieczne dla ciąży natomiast w gabinetach są znieczulenia które nie zawierają adrenaliny i uśmierza znacznie ból lub z adrenaliną lecz w bardzo małej ilości.
Wydaje mi się że nie mam pani wyboru lecz najlepiej udać się ginekologa prowadzącego ciąże o wydanie opinii na ten temat i w tedy udać się do dentysty.
Pozdrawiam