Jak leczyć ból zęba w ciąży?

witam.Mam ból zęba,nie jest na razie mocny.Brałam juz na niego antybiotyk od 1 lipca przez 5 dni.Miałam stan zapalny,nie usunięto go poniewaz byłam w 5 tygodniu ciąży licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.Teraz jestem w 9 tyg.ciąży i nie wiem co mam zrobić.Czy brać paracetamol do końca pierwszego trymestru?Czy wziąć kolejny antybiotyk dla kobiet w ciąży(tak jak ostatnim razem),czy może usunąć wsrętne zębisko nie czekając do końca pierwszego trymestru?Bardzo proszę o szybką odpowiedz ponieważ moja dentystka jest na urlopie a ja mieszkam w UK i nie bardzo potrafię porozumieć się z położną.Czekam z niecierpliwością na szybką odpowiedz.

Dzień dobry!
Jeżeli ciąża nie jest ciążą zagrożoną, drugi trymestr jest najbezpieczniejszy dla usunięcia zęba.
Również można przeliczyć ząb kanałowo z rozsądną dawką znieczulenia.
Z życzeniami zdrowia Konstanty Sławecki.