Ropień zęba w 18. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 18 tygodniu ciąży. Mam zęba, w którym jest ropa i nadaje się on tylko do wyrwania. Byłam na konsultacji u stomatologa, tam wyznaczyli mi termin usunięcia. Pytałam panią doktor, czy w ciąży przysługuje jakieś inne znieczulenie, na co powiedziała, że nie i że znieczulenie jest całkowicie bezpieczne. Czy to prawda? Nie dostałam także żadnego antybiotyku na ropień. Czy można wyrywać zęba ropnego? Czy nie powinnam najpierw wyleczyć stanu zapalnego?

Witam, drugi trymestr jest najlepszym momentem do wykonania ekstrakcji. Najlepszym sposobem wyleczenia stanu zapalnego jest jego eliminacja, w tym przypadku usunięcie zęba. Dlatego nie wypisano Pani antybiotyku, żeby dodatkowo nie obciążać rozwijającego się płodu. Co do znieczulenia, to musi być ono wykonane, ponieważ bez niego usunięcie jest raczej niemożliwe ze względu na ból a same znieczulenia są w miarę bezpieczne. Pozdrawiam