Opuchlizna dziąsła w 15. tygodniu ciąży

Witam, aktualnie jestem w 15 tygodniu ciąży, mam problem z tkliwym i opuchniętym dziąsłem wokół korzenia zęba, który mam nie usunięty, bardzo obawiam się znieczulenia w trakcie ciąży (ale bez niego też nie wyobrażam sobie zabiegu) i bólu po usunięciu korzenia. Czy lepiej poczekać do końca ciąży czy udać się i usunąć korzeń? Ból nie jest silny, wrażliwość jest odczuwalna, promieniuje na ucho i kark, mija i powraca, najczęściej w momencie zmieszania temperatur dań i napojów.

Witam!
Lada moment zacznie Pani drugi trymestr ciąży,a to bardzo bezpieczny okres na zabiegi stomatologiczne! Prosze wtedy wybrać się do dentysty w celu usunięcia tego korzenia i nie obawiać się znieczulenia,gdyż wiele jest bardzo bezpiecznych dla ciężarnych! Jeśli będzie Pani czekać może dojść do zaostrzenia stanu zapalnego,a wtedy konieczne będzie podanie antybiotyku,co może być bardziej szkodliwe dla dziecka niż znieczulenie....
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

MOże Pani w tym okresie ciąży usunąć korzeń - więcej zagrożeń może stworzyć jego pozostawienie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk