Częściowo wyrżnięta ósemka i opuchlizna dziąsła

Mam problem z dolną ósemką - jest wyrżnięta tylko częściowo i często dziąsło wokół puchnie, wdają się zapalenia i czuję ropę. Jakiś czas temu próbowałam ją usunąć, lecz pomimo maksymalnej dawki znieczulenia (6 porcji) nadal odczuwałam ból. Chirurg powiedziała mi, że można gdzieś usunąć przyjmując narkozę jednak nie chciałabym posuwać się do takiej ostateczności, niepotrzebne zatruwać organizm. Czy są jakieś inne metody na znieczulenie i usunie ósemki?

Lek. dent. Marcin Dolecki

jeśli przy poprzedniej próbie znieczulenia występował wokół 8 stan zapalny to mogło to znacznie albo całkowicie osłabić jego działanie
warto więc przed planowana ekstrakcja profilaktycznie przez kilka dni zażyć antybiotyk - aby historia się nie powtórzyła
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeżeli wskazaniem do usunięcia 8mki jest ból podczas wyrzynania, to warto zastanowić się nad zabiegiem usunięcia dziąsła nad zębem.
Jeśli są inne wskazania i usunięcie zęba jest konieczne można zastosować antybiotykoterapię i leczenie miejscowego stanu zapalnego przed planowanym zabiegiem, a gdy ten ulegnie zmniejszeniu - przystąpić do zabiegu. Wtedy działanie znieczulenia nie powinno być hamowane przez toczący się stan zapalny.