Wskazania do wyrwania złamanego zęba w ciąży

Witam, jestem w 5 miesiacu ciazy. Niestety mam otwartego, zlamanego zeba do wyrwania. Moja dentystka radzila, ze jesli zab nie boli i nie ma stanu zapalnego to lepiej poczekac do porodu i wtedy wyrwac chyba ze zacznie bolec to od razu. Czy w takim razie faktycznie lepiej poczekac do porodu jesli zab nie boli? Dodam ze w ciazy regularnie chodze do dentysty i lecze pozostale zeby, ale zostal ten jeden ktory mnie zastanawia.

Witam
Osobiście byłabym jednak za usunięciem zęba. Drugi trymestr ciąży jest dobrym okresem na zabiegi stomatologiczne. Zęby bywają na tyle złośliwe,że zaczynają boleć w najmniej oczekiwanym momencie, więc lepiej nie kusić losu.