Stan zapalny zęba i ból

Witam. Mam stan zapalny zeba 5-piatki ktory mnie bardzo bolal, dostalem antybiotyk Clinacidam -MIP a za 3dni mam isc go wyrwac do dentystki nie chirurga szczekowego a zab jest globoko jakby wbity w dziaslo z dziura duza i nie ma wydaje mi sie nawet jak i za co go zlapac by go wyrwac wiec chcialbym sie dowiedziec jak moze to wyrywanie mi tego zeba wygladac i czy moze to bardzo bolec ? Prosze o informacje.

Witam!
Proszę się nie obawiać! Po kuracji antybiotykiem stan zapalny ustąpi,więc znieczulenie na pewno będzie działać i nie będzie bolało... Co do tego,że dentystka nie jest chirurgiem,nie świadczy o tym,że sobie nie poradzi z usunięciem korzenia! Gdyby było inaczej,z pewnością od razu wysłałaby Pana do chirurga...
Pozdrawiam!