Diagnoza martwicy zęba

Witam, stomatolog stwierdzil u mnie martwice zeba. Na kilku wizytach przeczyszczal mi kanaly, nie pojawiala sie juz ropa ale przed moja wtorkowa wizyta zab (dziaslo nie) bolal mnie przy zagryzaniu. We wtorek bylam na wizycie,stomatolog dalej przeczyszczal kanaly i stwierdzil ze 2 kanaly sa suche tylko trzeci nie jest jeszcze gotowy na plombowanie wiec najpierw do kanalow dal taka jakby biala paste a zeba zamknął tlenkiem jak zawsze. Od wtorku boli mnie zab i spuchlo mi dziaslo. Stom. ma urlop.

Witam serdecznie,

Należy udać się do innego dentysty celem konsultacji i pomocy doraźnej związanej z dolegliwościami bólowymi.

Pozdrawiam.

Dzień dobry. Najwyraźniej nie udało się całkowicie wypłukać bakterii z kanałów i teraz rozwija się stan zapalny. Obawiam się, że nie będzie Pani w stanie czekać, aż stomatolog wróci z urlopu. Ząb trzeba koniecznie otworzyć i na nowo wypłukać. Przy ropnym stanie zapalnym ewentualnie podać antybiotyk. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz